Kronika wydarzeń

Mamy najlepszych recytatorów.

W piątek 19 kwietnia w sali widowiskowej GOK "Hutnik" odbyło się podsumowanie kolejnej edycji Ligi Recytatorskiej. Bardzo dobrze zaprezentowali się w niej uczniowie Gimnazjum nr 1 zajmując wszystkie czołowe miejsca oraz nagrodę drużynową. Koncert otworzył spektakl recytatorski w wykonaniu laureatów XXIV edycji "Spotkań z literaturą" w reżyserii Janusza Dodota.

Nauczyciele, uczniowie i rodzice nagrodzili gromkimi brawami występ najlepszych recytatorów w kategorii szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich. Sukces jest tym większy, że od kilku lat udaje się naszym uczniom zajmować miejsca na podium i reprezentować naszą gminę w konkursach recytatorskich. W tegorocznej edycji puchar drużynowy zdobyła grupa "Lentilki" z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu, a nagrody indywidualne otrzymali

1 miejsce - Kalina Szczepaniak GIM 1

2 miejsce Roksana Włodarczak GIM 1

3 miejsce Zuzanna Andrzejczak GIM 1

4 miejsce Iga Talaga GIM 1

5 miejsce Krzysztof Marcinkowski GIM 1

Warto w tym miejscu podkreślić, że bardzo dobrze w tym roku zaprezentowała się Kalina Szczepaniak - uczennica klasy III c, zdobywając w Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Kaspra Miaskowskiego I miejsce w kategorii gimnazjum oraz nagrodę Grand Prix za najlepszą prezentację turnieju.

Dzisiaj jest: 26 Luty 2018    |    Imieniny obchodzą: Bogumił, Aleksandra, Mirosława