Klub miłośników j.obcych

Historia o Śnieżce dla szóstoklasistów

Uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami z gostyńskich szkół podstawowych mieli okazję obejrzeć wersję popularnej bajki o Królewie Śnieżce, jakiej dotąd nie znali. Spektakl „Królewna Śnieżka – prawdziwa historia" przygotowany przez Klub Miłośników Języków Obcych działający od kilku lat w Gimnazjum nr 1, choć nawiązywał do znanej bajki, to jednak zawierał wiele satyrycznych odniesień do współczesnego świata.

Jednak jego największą zaletą było propagowanie i doskonalenie języków obcych. Aktorzy płynnie posługiwali się językiem polskim, angielskim i niemieckim. Zrozumienie treści nie sprawiało jednak zbyt wiele kłopotów, bowiem gra aktorska uzupełaniała słowa i pozwała zrozumieć fabułę bajki. Spektakl przygotowany przez uczniów klasy językowej i biologicznej pod okiem p. Izabeli Nowak – nauczycielki języka niemieckiego i p. Hanny Biskupskiej - nauczycielki języka angielskiego, był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich i językowych, zachętą dla szóstoklasistów do nauki i dobrą zabawą dla wszystkich. Warto podkreslić, że młodzi aktorzy wykazali się dużą kreatywnością przygotowując samodzielnie scenografię do przedstawienia. Tej praktycznej i przyjemnej formie nauki języków obcych towarzyszyły ciekawe stroje wypożyczone z Pracowni Krawieckiej w Kościuszkowie. Po zakończeniu przedstawienia widzowie musieli wykazać się wiedzą na temat przedstawienia rozwiązując pod czujnym okiem p. Mikołaja Jackowiaka krótki test z użyciem iPadów. To pierwsze tego typu spotkanie z uczniami szkół podstawowych w naszej szkole, ale na pewno nie ostatnie.

Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek