Klub miłośników j.obcych

Czerwony Kapturek – inna historia

czerwony kapturekUczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Gostyniu mieli okazję w piątek 24 stycznia obejrzeć wersję popularnej bajki o Czerwonym Kapturku, jakiej dotąd nie znali. Spektakl „Czerwony Kapturek – inna historia" przygotowany przez Klub Miłośników Języków Obcych działający od kilku lat w Gimnazjum nr 1, choć nawiązywał do znanej bajki, to jednak zawierał wiele satyrycznych odniesień do współczesnego świata.

Jednak jego największą zaletą było propagowanie i doskonalenie języków obcych. Aktorzy płynnie posługiwali się językiem polskim, angielskim i niemieckim. Zrozumienie treści nie sprawiało jednak zbyt wiele kłopotów, bowiem wszyscy uczniowie w gimnazjum doskonalą swe umiejętności językowe właśnie w tym zakresie. Spektakl przygotowany przez uczniów klas drugich i trzecich pod okiem p. Hanny Biskupskiej – nauczycielki języka angielskiego i p. Izabeli Nowak – nauczycielki języka niemieckiego, był okazją do zaprezentowania umiejętności aktorskich i językowych, zachętą dla pierwszoklasistów do nauki i dobrą zabawą dla wszystkich. Tej praktycznej i przyjemnej formie nauki języków obcych towarzyszyły ciekawe stroje użyczone nieodpłatnie przez Pracownię Krawiecką w Kościuszkowie.

Dzisiaj jest: 16 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Edmund, Marek