Nowinki z Jedynki

bip

Synergia LOGO full color1 300x961

ppp

outlook

siteIcon

youtube

Programowanie

l2 logo

  • czytelnia01
  • 001
  • 002
  • Popołudnie z dobrą książką - zdjęcia
  • Nadanie imienia Mistrzów Sportu
  • Zachowaj Trzeźwy Umysł

Dlaczego nie lubię zimy?

ZIMAZima to pora roku, która charakteryzuje się m.in dużymi opadami śniegu,  świętami, feriami i ogólnie mrozem. Jest to czas rzucania się śnieżkami, jeżdżenia na łyżwach, nartach, snowbardzie i tak dalej. Jednak nawet to nie przekonuje mnie do polubienia tej mało sympatyczne pory roku. Z natury jestem zmarzluchem i to jeden z powodów dla których zima mi przeszkadza. Jak dla mnie śnieg mógłby padać tylko w dniach od dwudziestego czwartego do dwudziestego szóstego grudnia, ponieważ mimo wszystko uważam, że święta bez śniegu, to nie są prawdziwe święta. Następnym powodem jest wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia choroby w tym okresie. Przynajmniej u mni. Przez większość zimy jestem chora, mimo, że ubieram się ciepło. Zimą ciągle mi zimno w stopy, nawet gdy założę trzy pary skarpetek. Podobnie z rękami, chociaż na nie rękawiczek nie zakładam, to wiecznie są sine i zmarznięte. Na szczęście przynajmniej w szkole grzeją kaloryfery.
Nie znoszę też tego, że dni są takie krótkie. Wstaję rano - ciemno wracam ze szkoły - nadal ciemno. W takie dni, gdy prawie nie ma słońca, po prostu nic mi się nie chce. Słońce daje mi siłę do życia i energię do pracy, bez niego moje baterie się szybko wyładowują.
Zima dla mnie wcale nie wygląda pięknie, bo kojarzy mi się najczęściej z chlapą lub zlodowaceniem. Mam jednak parę powodów, dla których lubię zimę. Uwielbiam wylegiwać się w łóżku z herbatą,  czytając książki, a ostatnio wyleguję się na kanapie i oglądam seriale, co jest równie przyjemne, choć może nie tak produktywne i nikt nie może mi powiedzieć, że mam się ruszyć i gdzieś wyjść, ponieważ jest zimno. Kocham ozdoby świąteczne, lampki, świeczki, stroiki, które odpowiadają za tę zimowo-świąteczną atmosferę. Zima to także cudowne zapachy - z zimą kojarzą mi się m.in ; zapach pierniczków, cynamonu, goździków, pomarańczy, czekolady, wanilii i wiele, wiele innych :) Po prostu te zapachy, które sprawiają, że czujemy się dobrze i swojsko. 
 
Tak jak wszystko zima ma plusy i minusy.
Jeśli chcecie się podzielić, co wy lubicie (czy też czego nie lubicie) w zimie, piszcie na nasz e-mail ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 
Tak więc...
 byle do wiosny :) 
Marika Knapp 

Do wakacji pozostało:

22.06.2018 - 24:00 o'clockCDUB - CountDown-Up Big

Projekt Insta.Ling

 

instaling logo male

instaling buzka male

 

Szkoła partnerska w Steinach

Nordschule Steinach

 

Schule

 

 

 

Szkoła partnerska w Nowym Tomyślu

Wymiana młodzieży polsko - niemeckiej w naszym Gimnazjum odbyła sę dzięki:logo pnwm

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

inowacyjna2

mm baner 2013

Kreatywna szkoła

CCI20140701 0004

Innowacyjna szkoła 2010

CCI20140701 0001

Certyfikat Jakości Kształcenia Języków

CCI20140701

Aktywna Edukacja

aktywna

Certyfikowane Labolatorium ECDL

ecdl2

Używamy cookies, tylko po to, aby poprawić naszą stronę internetową. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information