Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Steinach

19403436 1757086944306608 225613072 o To był niezwykły tydzień.

Tak najkrócej można podsumować tegoroczną wymianę między szkołami w Gostyniu i Steinach. W  maju grupa uczniów z klas drugich i trzecich z Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu wybrała się z  rewizytą do partnerskiej szkoły Nordschule w Steinach. Podobnie jak w poprzednich latach spotkali  się oni z gościnnością i serdecznością ze strony niemieckich gospodarzy. Organizatorzy tegorocznej wymiany zadbali o atrakcyjny program.

Już pierwszego dnia podczas spotkania w szkole wspominano poprzednią wymianę i poznawano szkołę. Doskonałą zabawą i integracją były zawody sportowe na stadionie oraz warsztaty w szkole. Uczniowie mieli okazję przygotować własną koszulkę, grawerować na szklanych butelkach, czy wykonać własnoręcznie grę „Młynek”. Wieczorem odbył się niezwykły spacer z pochodniami do domku na skale (”Felsenhäuschen"). Wszystkim bardzo spodobała się także wycieczka do Norymbergi, gdzie uczniowie mieli okazję zwiedzić miasto i poznać jego historię. Nie zabrakło też pieszych górskich wędrówek do pobliskiego Sonnebergu, gdzie można było samodzielnie przygotować maskotkę w zakładzie Plüti. Zwiedzaliśmy także muzeum zabawek i zakład produkcji figurek Marolin. W formie gry miejskiej poznaliśmy miasto Steinach i jego niezwykłą historię oraz bogactwa naturalne (łupek). Odwiedziliśmy też niezwykłe muzeum „Automobil Rico”, w którym znajduje się kilkadziesiąt aut od tych najstarszych, po nowoczesne bolidy. Miłą niespodzianką były odwiedziny Burmistrza Gostynia – Jerzego Kulaka, który wspólnie z nami spędził jeden z dni wymiany. Wraz z nim przyjechali także Dyrektor - Waldemar Sadowski i Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej - Maciej Kretkowski. Na zakończenie przygotowano dyskotekę, na której bawili się zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i rodzice. Ostatni dzień każdy spędzał wspólnie z rodziną. Były wycieczki, wizyty na basenie, wspólne wędrówki, czy grillowanie. Nikt nawet nie zauważył, jak szybko minął ten tydzień i trzeba było wracać do kraju. Jednak znajomości i doświadczenia pozostaną w pamięci uczestników na zawsze. Wyjazd był okazją, aby po raz kolejny przekonać się, że warto uczyć się języków obcych. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony władz samorządowych oraz dotacji z Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Dzisiaj jest: 16 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy