Szkolny Dzień Profilaktyki

DSC04889W minioną środę (16 listopada) obchodziliśmy w naszym gimnazjum Szkolny Dzień Profilaktyki. Chcieliśmy tego dnia zaprezentować wysiłek naszych wolontariuszy Kai Jakubowskiej z IIc, Zosi Kręgielczak z IId i Mateusza Szymkowiaka z IIc oraz uczniów, który przygotowali ulotki o prawach dziecka, wystawę fotograficznej, plakaty o tematyce profilaktycznej, sondę uliczną oraz prezentację o szkodliwości palenia papierosów.

Na początku młodzież oglądała ulotki o prawach dziecka, które przygotowywały klasy II i III naszego gimnazjum. Ich prace okazały się wielkim sukcesem i zostały docenione przez komisję konkursową Urzędu Miejskiego w Gostyniu, która była organizatorem konkursu właśnie  na ulotkę o prawach dziecka. Nagrodzonych zostało siedem prac – wszystkie okazały się pracami naszych uczniów!!!!!! Wręczenie nagród nastąpi podczas konferencji profilaktycznej „Współczesne zagrożenia młodzieży”,  organizowanej przez Urząd Miejski w Gostyniu, która odbędzie się 15 grudnia. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

- w kategorii „Ochrona przed przemocą” – I miejsce zajęła - Michalina Bisz,  wyróżniono – Agatę Materkowską,

- w kategorii „Prawo do wyrażania własnych poglądów” – I miejsce zajęła – Agata Konury,

- w kategorii „Prawo do odpoczynku” – I miejsce zajęła – Maria Niemczyk,

- w kategorii „Prawo do informacji” – I miejsce zajęła – Sara Adamczyk ,

- w kategorii „Prawo do prywatności” – I miejsce zajął – Tymoteusz Szymański,

wyróżniono – Jagnę Nosek

Następnie można było podziwiać plakaty profilaktyczne, które brały udział w kolejnym konkursie. Szkolna komisja konkursowa nagrodziła trzy prace: I miejsce klasa IIf, II miejsce IIc i III miejsce Ie. Wyróżniono również klasę IId.  Nagrodą były immunitety dla klas oraz drobne upominki. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film profilaktyczny, który nakręcili nasi wolontariusze oraz sondę uliczną zrobioną przez Sławomira Idkowiaka z IIf, Patryka Skibę z IIf i Mikołaja Skibę z IIb oraz przezentację multimedialną przygotowaną przez Joachima Nowaka i Monikę Szybalską z IIc.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie.

Joanna Jaraczewska, Romana Bartosz.

DSC04903DSC04905DSC04934DSC04910

DSC04931DSC04960