Zmagania z jeżozwierzem i szczeżują

IMG 20160516 124303     W maju dwuosobowe drużyny ze wszystkich klas gimnazjalnych wzięły udział w szkolnym konkursie z języka polskiego. Rywalizacja przebiegała w dwóch etapach: 09. 05. 2016r. uczniowie rozwiązywali w szkolnej bibliotece przez 60 minut test frazeologiczno – ortograficzny, którego motywem przewodnim były zwierzęta i ich cechy, odzwierciedlające ludzką naturę. Natomiast tydzień później – 16.05.2016r. trzy zwycięskie drużyny walczyły w drugim etapie o miejsce na szkolnym podium, pisząc pracę literacką na wybrany temat. Wszystkie zespoły zdecydowały się stworzyć opowiadanie o przygodach psa włóczęgi. I miejsce zajęły uczennice z klasy IIIe: M. Knapp i J. Jędrysiak, II miejsce zdobyła drużyna klasy Ic: M. Nowak i M. Jakubowska, a na trzecim miejscu uplasowały się: K. Kerber i M. Figiel. Wszystkim serdecznie gratulujemy pomysłów, dziękujemy za włożony wysiłek umysłowy. Dyplomy i upominki umilą zwycięzcom zakończenie roku szkolnego.
                                                                                                                  Joanna Talaga

Dzisiaj jest: 29 Wrzesień 2020    |    Imieniny obchodzą: Michalina, Michał, Rafał