XVI Maraton Matematyczny za nami

z1 W Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu, 7 maja, odbył się XVI  Maraton Matematyczny o tytuł „Najlepszego Matematyka Gimnazjalistę” oraz  „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę”.
 Konkurs składał się z pięciu testów matematycznych. Dzieci i młodzież z Powiatu  Gostyńskiego zmagały się z różnego typu zadaniami. Z roku na rok chętnych    przybywa, co jest dowodem na to, że matematykę można lubić.

W tym roku do walki stanęło 58 uczniów ze szkół podstawowych, którzy walczyli o miano „Najlepszego Matematyka Szóstoklasistę” oraz 176 uczniów z gimnazjum, którzy chcieli zostać „Najlepszym Matematykiem Gimnazjalistą”. Konkurs był trudny, ponieważ trwał wiele godzin i wymagał nie tylko wykazania się wiedzą matematyczną, ale kondycją fizyczną. Rozwiązywanie zadań "do upadłego" jest świetną zabawą i przygodą z matematyką dla jej fanów. Zadania były ciekawe i zróżnicowane. Liczyło się nie tylko znajomość matematyki, ale pomysłowość. Dzięki pomocy Dyrekcji Rady Rodziców przy Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu w Gostyniu zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy.

Krzysztof Wojtkowiak

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech