Mamy patrona szkoły - zdjęcia

patron

10 listopada w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość. Od tego dnia używamy nazwy: Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości.  Za wszystkie mile słowa i gratulacje bardzo serdecznie dziękujemy.

Podniosłym momentem uroczystości było odczytanie przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gostyniu Pana Grzegorza Skorupskiego uchwały dotyczącej nadania imienia szkole. Dyrektor Waldemar Sadowski w trakcie przemówienia zwrócił uwagę na demokratyczny charakter wyboru patrona. Ponadto podkreślił uniwersalność słowa „Mistrz” i przypomniał sukcesy  naszych uczniów  w sporcie i w wielu innych dziedzinach. Zachęcał nas wszystkich do szukania inspiracji i autorytetów wśród Mistrzów Sportu.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, pt.: „Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość”.  Uczniowie zaprezentowali utwory związane z tematyką sportową. Słowo mówione  zostało wzmocnione  przez pantomimę prezentującą  różne dyscypliny . W tle pojawiły się sylwetki wybitnych sportowców. Ważnym elementem prezentacji multimedialnej byli nasi uczniowie, którzy przygotowują się do osiągnięcia doskonałych wyników.

Niezwykle barwna i pełna energii okazała się dalsza część programu. Uczniowie przedstawili różne dyscypliny sportowe: unihokej, piłkę nożną, kolarstwo, lekką atletykę, piłkę  siatkową, badminton. Uwagę przyciągały niesamowite układy taneczne zaprezentowane z precyzją i lekkością. Całość kompozycyjne spajał ostatni układ przygotowany do muzyki Michaela Jacksona. Pod koniec uroczystości wszyscy występujący podziękowali za wspólnie spędzony czas. Był to ważny moment – poczuliśmy się dumni, że jesteśmy członkami społeczności szkolnej w Gimnazjum nr 1 im. Mistrzów Sportu.

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy