Laureaci ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

z107.10.2015r. w kinie „Pod Kopułą” odbyło się uroczyste wręczenie nagród przez Panią Elżbietę Palkę laureatom z gminy Gostyń ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” prowadzonej już od 15 lat przez Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Warszawy.
Zwycięzcami 15 edycji konkursu było aż troje uczniów z Gimnazjum nr 1 w Gostyniu. W konkurencji internetowej „Zagrywka w punkt” najtrafniejszych odpowiedzi dotyczących gry w piłkę siatkową udzieliła Magdalena Glura z obecnej klasy IIc. Natomiast w kategorii plastyczno – literackiej laureatami zostali aktualnie już absolwenci naszej szkoły : Agata Zboralska z klasy IIIc w roku szkolnym 2014/2015 oraz Marcin Grzegorczyk z klasy IIIb w roku szkolnym 2014/2015. Oboje uczniowie pod kierunkiem p. Joanny Talagi napisali reportaże na temat „Razem lepiej”, które promowały idee empatii, współpracy, koleżeńskości i pomagania innym. Wypracowania naszych uczniów zostały ocenione i docenione przez dziennikarskie jury z Warszawy oraz wybrane spośród kilku tysięcy prac. Tym większe składamy im gratulacje! Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe i kalendarze „15 sposobów na nudę”.
Sukcesy naszych uczniów zachęcają do udziału w kolejnej edycji kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Oferta konkursów jest bardzo bogata. Co roku organizatorzy szukają Młodych Mistrzów lub wymyślają nowe konkurencje, np. „Policjant przyszłości”. Oprócz bogatej oferty edukacyjnej zatytułowanej „Przeciw dopalaczom, przemocy, alkoholowi” dziennikarze promują też wiele konkursów. Uczniowie z pewnością znajdą interesującą ich dziedzinę, w której wykażą się swoimi umiejętnościami. Życzę weny twórczej i dobrej współpracy uczniów z nauczycielami, bo: „Razem lepiej”.

Joanna Talaga

z2z3z4

Dzisiaj jest: 26 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena