Muzykanci z Bremy zachwycili dzieci z Gostynia.

Prawie dwustu przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli z Gostynia obejrzało spektakl "Muzykanci z Bremy", który przygotowali dla swoich młodszych kolegów uczniowie Gimnazjum nr 1 w Gostyniu.
"Die Bremer Stadtmusikanten", bo tak w oryginale brzmi tytuł bajki autorstwa braci Grimm, opowiada o przygodach czterech zwierząt (osła, psa myśliwskiego, kota i koguta), które zostały zmuszone do ucieczki z dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Przedstawienie odbyło się w ramach Dnia Niemieckiego w Gostyniu, w odpowiedzi na inicjatywę dzien.de der-tag.pl Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Wprawdzie bajka została dostosowana do odbiorców pod względem językowym, ale nie obyło się bez nauki j. niemieckiego. Dzieci poznały nazwy zwierząt w języku braci Grimm, a niemałym zaskoczeniem było dla nich poznanie niemieckich wersji odgłosów, jakie te zwierzęta wydają. Młodzi widzowie bardzo żywiołowo reagowały na przedstawienie przygotowane przez Izabelę Nowak - nauczycielkę języka niemieckiego w Gimnazjum nr 1 w Gostyniu wraz z Klubem Miłośników Języków Obcych działającym w tej szkole i Młodzieżową Radą Miejską. Uczniowie klas trzecich gimnazjum doskonale poradzili sobie zarówno z gra aktorską, jak i przekazywaniem wiedzy w połączeniu z zabawą. Na zakończenie wszyscy nauczyli się "tańca przyjaźni" i wzięli udział w konkursie. Dla dzieci przygotowano także drobne upominki.

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy