Międzynarodowe badanie kompetencji komputerowych

badanie2013W dniach 18.04.2013r. i 19.04.2013r. w naszym gimnazjum odbyło się Międzynarodowe badanie kompetencji komputerowych i informacyjnych ICILS. Badaniu zostali poddani wylosowani uczniowie uczęszczający do klasy drugiej w liczbie 20 oraz nauczyciele uczący w klasach drugich - 15 osób. Nauczyciele wypełniali swoją ankietę w dniu 18 kwietnia natomiast 19 kwietnia przed komputerami usiedli wylosowani uczniowie klas drugich.

Kompetencje komputerowe to wiedza i umiejętności potrzebne do efektywnego korzystania z komputera.
Kompetencje informacyjne, to przede wszystkim zdolność do zdobycia, przetworzenia i dzielenia się posiadanymi informacjami.
Projekt ICILS jest rezultatem współpracy Międzynarodowego Stowarzyszenia Ewaluacji Osiągnięć Edukacyjnych ( International Association for the Evaluation of Educational Achievement - IEA ) oraz polskiego Instytutu Badań Edukacyjnych ( IBE ). Poza Polską w projekcie ICILS bierze udział 18 innych krajów.
Raport z polskiej części badania zostanie opublikowany pod koniec roku 2014.

Dzisiaj jest: 20 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy